Results for: (shqip) Search Results
Family Filter:
4:39
adem ramadani telefonin ne dor e morra album ne martesin tende shqip keng sarki arvutca
16 Jan 2014
4303
Share Video

6:00
Nexhmije Pagarusha Artistja shqiptare Nexhmije Pagarusha lindi më 7 maj 1933 në fshatin Pagarushë të Malishevës në Kosovë. Kur flitet për të, përdoren në një frymë shumë epitete si: Bilbili i Kosovës, Mbretëresha e Këngës Shqipe, Primadona e Melosit Popullor, Ema Sumak Shqiptare, Madam Butterfly, Fyti i Kristalte, etj. Mori shumë çmime, ndër të tjera "Këngëtare e Shekullit". Veprimtaria e saj muzikore 40-vjeçare është aq e gjerë, sa që është vështirë të thuhet se cilit zhanër i takon. Është e njohur për interpretimet e saj të shkëlqyera në muzikën popullore dhe opera . Nexhmije Pagarusha ishte edhe aktore e suksesshme, si në film ashtu edhe në teatër. Në Beograd vijoi shkollën e muzikës për solo kanto, të cilën ajo e la në vitin e tretë dhe nuk e vazhdoi më. Po ashtu në Beograd kishte paraqitjen e parë muzikore në skenë. Në vitin 1948 është pranuar soliste në Radio Prishtinë. Bashkëpunoi edhe me këngëtarët nga Shqipëria dhe u paraqit edhe në Shqipëri me ansamblin "Shota" me rastin e një turneu. "Baresha" është një ndër kryeveprat e interpretimit të saj. Kjo këngë u kompozua nga bashkëshorti i saj Rexhep Mulliqi, me tekstin e poetit Rifat Kukaj. Nexhmije Pagarusha interpretoi në një koncert të muzikës klasike veprat e përkthyera shqip të Bethovenit, Puçinit, Verdit, etj. Ky koncert ka qenë i pari i këtij lloji. Fatkeqësisht, asnjërit nga organizatorët teknikë nuk iu kishte kujtuar që të regjistronte këtë koncert! Për fat të keq, nuk janë evidentuar as të gjitha koncertet dhe repertori i këngëve të kënduara nga ajo, ngaqë, siç ka thënë ajo një herë, për të vetëm muzika ishte me rëndësi; ajo dhe muzika ishin një. Mendohet se ajo ka interpretuar mbi 150 këngë. Ajo ishte pjesëmarrëse e koncerteve në Kosovë, Shqipëri, Bullgari, Izrael, etj. Karrierën muzikore e përfundoi në vitin 1984, pas një koncerti në Sarajevë. Pas 16 vjetësh larg skenës, ajo u paraqit në vitin 2000 me këngën "Për ty" në një emision të udhëhequr nga Ardit Gjebrea, i cili e bindi të bëjë këtë. Ishte në jurinë e festivalit "Kënga Magjike 2005". Aktualisht është këshilltare e lartë për muzikë në Radio Kosovë dhe në Radio Blue Sky. Krijimtaria Disa nga këngët e saj: * "Baresha" * "Ani mori nuse" * "Mora testin" * "Kur më shkon si zog n'hava" * "Kur më del në derë" * "Ke selvitë" * "Ç'u ngrit lulja në mëngjes" * "Çil njat zemër plot kujtime" * "Dallëndyshe" * "Një lule" * "Zambaku i Prizrenit" Interpretoi në filmat dhe shfaqjet teatrore: * "Dasma e përgjakur", (1967) * "Jugovizioni" (1973) * "Gëzuar viti i ri" (1976) * "E kafshoja terrin" (1977) * "I ikuri". (1980) * "Tre vetë kapërcejnë malin" (1981) * "Lepuri me pesë këmbë" * "Fluturimi i Micakut" * "Daullet e të çmendurve", * "Rexha i nënës në grazhd të kalit" * "Vrasësit bëjnë dasmë natën" (1997)
19 Jan 2014
5002
Share Video

1:49
kamera e fshehur 2012 kamera e fshehur 2012 shqip kamera e fshehur seksi kamera e fshehur gold ag came camera caché 2012 en france maroc kosovo albanie suisse caméra cachée 2012 caméra cachée 2013 caméra cafe maroc kamera e fshehur 2013 kamera e msheft 2013 france camera cache cámara oculta 2012 cámara oculta 2013 隱藏式攝像頭 숨겨진 카메라 skrivena kamera 2012 skrivena kamera 2013 hidden camera 2012 hidden camera 2013 κρυφή κάμερα telecamera nascosta 2012 telecamera nascosta2013 ukryta kamera 2012 ukryta kamera 2013 camera bí mật 2012 camera bí mật 2013 隠しカメラ kamera tersembunyi الكاميرا الخفية kamera tersembunyi 2012
28 Jan 2014
4141
Share Video

2:00
kamera e fshehur 2012 kamera e fshehur 2012 shqip kamera e fshehur seksi kamera e fshehur gold ag came camera caché 2012 en france maroc kosovo albanie suisse caméra cachée 2012 caméra cachée 2013 caméra cafe maroc kamera e fshehur 2013 kamera e msheft 2013 france camera cache cámara oculta 2012 cámara oculta 2013 隱藏式攝像頭 숨겨진 카메라 skrivena kamera 2012 skrivena kamera 2013 hidden camera 2012 hidden camera 2013 κρυφή κάμερα telecamera nascosta 2012 telecamera nascosta2013 ukryta kamera 2012 ukryta kamera 2013 camera bí mật 2012 camera bí mật 2013 隠しカメラ kamera tersembunyi الكاميرا الخفية kamera tersembunyi 2012
8 Feb 2014
4097
Share Video

30:14
TOM AND JERRY CARTOON 2014 Full Movie 5 - Tom and Jerry 2014 new - Tom and Jerry Knocked Backed SD Tom and Jerry Cartoon 2013 Tom and Jerry Cartoon 2013 Tom and Jerry Cartoon 2013 Tom and Jerry Cartoon 2013 Tom and Jerry Cartoon 2013 Tom and Jerry Cartoon 2013 Tom and Jerry Cartoon 2013 Tom and Jerry Cartoon 2013 Tom and Jerry Cartoon playlist 2013 Tom and Jerry Cartoon new 2014 best of Tom and Jerry Cartoon 2014 Tom and Jerry Cartoon all in one 2017 Tom & Jerry 2014 توم وجيري Том и Джери টম অ্যান্ড জেরি Tom & Jerry Tom i Jerry ޓޮމް އެންޑް ޖެރީ Τομ και Τζέρι Tom and Jerry Tom y Jerry تام و جری Tom et Jerry ಟಾಮ್ ಅಂಡ್ ಜೆರ್ರಿ Tom Cat and Jerry Mouse Mammy Two Shoes Butch and Toodles Galore Cartoon العربية Azərbaycanca বাংলা Български Català Česky Dansk Deutsch ދިވެހިބަސް Eesti Ελληνικά English Español Esperanto فارسی Français Galego 한국어 Հայերեն हिन्दी Hrvatski Bahasa Indonesia Italiano עברית Basa Jawa ಕನ್ನಡ ქართული Қазақша Kiswahili Latviešu Magyar Македонски മലയാളം Nederlands 日本語 Norsk bokmål Português Română Русский Shqip Simple English Slovenčina Slovenščina Српски / srpski Srpskohrvatski / српскохрватски Basa Sunda Suomi Svenska தமிழ் తెలుగు ไทย Türkçe Українська Tiếng Việt 中文 ροζ πάνθηρα, เสอสชมพ, La Pantera Rosa, Růžový Panter, النمر الوردي, розовая пантера, گلابی چیتا, 粉红豹, La Pandilla De La Pantera Rosa, Non Stop, Pink Panther,Disney, House Of Mouse, Chip N Dale, Mickey Mouse, Minnie Mouse, Pluto, Donald Duck, Daisy Duck, Goofy, Toon DIsney, Disney Channel,House of Mouse Full English Movie 2013.House of Mouse Full English Movie 2013. Mickey Mouse Clubhouse - Mickey Minnies Big Vacation.Mickey Mouse Clubhouse,pat, woods, i'm, poor, lonesome, cowboy, lucky, luke, theme, ending, country, folk, western, song,Lucky, Luke, The, Daltons, On, Loose, 1983, Rene, Goscinny, Asterix, Maurice, De, Bevere, Morris, Rantanplan, Dalton, Brothers, Wild, West, English,
16 Apr 2014
4709
Share Video

3:38
muzike per femie qinji i vogel pllum hajdari muzike per femie qinji i vogel pllum hajdari kenge per femije muzike per femije muzike per beba kenge per femije te vegjel kenge per femije video kenge per femije shqip kenget e shekullit kenge per femije download kenge per femije ne anglisht kenge per femije i vogel mp3 kenge per femije lyrics Kenge Per Femije - 17 Shkurti Kenge Per Femije - 8 Marsi - Afrikani Tungare - Bleta Dhe Flutura - Bletat Bullafiqe S'jam C'u Rrezova Cirku - ç'ke Harruar Moj Valbonë? - Deshirat E Mija Dy Shqiponja E Premte Eja Babi Erdh Nje Dallendyshe Fajin Kush E Kisht - Feste Ne Pulari - Feston Republika - Flamujt E Festes Fshati Im - Gabimi I Mireles Gjyshja Gjyshja Dhe Macja- Hapa Dollapa- Ilirjana Dhe Bleta - Jam Fatos - Ju Fal Kengen Time (Feat. Evin Mula) - Kam Nje Mace, Kam Nje Qen - Kapedani I Gjyshes - Karate Kasper Kori Gazmor Kujtoj Mesuesin Kukulla Ime Kur Buzqesh Nena Ime Lepurushi Dhe Maçoku Kenge Per Femije - Libri I Historise Libri Na Mëson Qdo Gjë - Lodrat - Lot Mbi Abetare - Lulet Me Te Bukura Lulja Qe Keputet - Macja Le Te Lahet - Maqok-çamarok Me Bej, Me Bej Nje Zane- Me Kend Une Perngjahem- Mema Arber - Mesueses Time Te Pare (Feat. Pamela Kovaci)- Mesuesja Jone- Miqte E Kafsheve- Moj Bubrec - Molfix Shqip - Motra Ime - Muzika Dhe Moda - Na U Grinden Dy Macoke - Ne Presim Po S'e Dime - Ne Tropik - Neve Jemi Lulebore - Nje Vonese E Vogel - Njëshi Dhe Zero - O Sa Mire, O Sa Keq Pa Para Nuk Hahet Ketu Pak E Vogel Pak E Rritur- Pavarsia - Pavarsia Na Ka Ardh - Per Kosoven Nje Flamur- Për Mëmëdhenë - Porosia E Mesueses (Feat. Qendra Kulturore E Femijeve Fier)- Pranvera - Princesha- Pyes Gjithe Femijet E Botes- Qengji Vogel- Qeni Dhe Maca Rritmi I Prinderve Tane- S'mundem Ta Them- Sa I Dua Lulet - Shkodra - Shoqja ImeShqiperia - Si Eshte X- Si U Be Fole Kapelja E Gjyshit - Sot Feston Gjith Kosova (Feat. Erblina Bejta) - Sot Jemi Te Vegjel - Telefoni I Livadhit- Tregimi I Gjyshes Tring Zilja Une Dhe Kominoshet Une E Vogla- Une Jam Shqipe Nga Kosova- Universi Vajza Dhe Molla- Viti I Ri- Vjeshta- Vrapo Vrapo Se Te Kapi- Xhaxhai Kengen Ma Kendo- Ylberi- Zilet Tring Zilja E Shkolles- Zogu Dhe Djali - Zogu Me Krah Te Hapur Cu rrezova Dembele Dy shqiponja Festa e 7 Marsit Festivali i Pyllit Gjelberimi Globi rrotullohet Hapa dollapa Ja na erdhi viti ri Kur bejme gabime Macja dhe miu Tring zilja KENGE PER FEMIJE - NDJEK NJE ENDERR.mp3 RINESA - Dunda Dunda (kenge per femije 2001) Erblina Bejta - Pavarsia (Kenge per femije) 1.Gabimi I Mireles lyrics Kujtoj Mesuesin lyrics - Hapa Dollapa - Hapa Dollapa GJETA NJE ZANAT TE RI mp3 - Ja na erdhi viti i ri mp3 Tring Zilja mp3 Hapa Dollapa - abetare 1 - Tring Zilja - Hapa Dollapa UNE DHE KOMINOSHET mp3 Ja na erdhi viti i ri mp3- MOTRES TIME ROSA MAK MAK MAK BLETA mp3 Hapa Dollapa mp3 Globi Rrotullohet mp3 Tring Zilja mp3 BLOOM SEASON - KENGE PER FEMIJE GJELI KENDON,JEMI NJE S'JEMI DY - LORENCI SAKO VIDEO MONTAGE mp3 Hapa Dollapa MOJ BUBRREC mp3 GJELBERIMI HAPA DOLLAPA mp3 - KENGA E MESUESES mp3 KENGE PER FEMIJE - MOJ BUBRREC 2 mp3 keng per fmi rena daba daba r femije shqip me tekst pellumb hajdari sherri ne katund travolta daba daba rinesa kenge per beba
24 Apr 2014
4123
Share Video

4:26
Lyrics by : Getoar Selimi Music by : Kico & Torch Video by : Entermedia Audio download link : ********www.sendspace****/file/w6jy6v Ref : Jasha jasha po vjen Pasha Ghetto Geasy n'harem me 30 vasha Kur m'sheh veq thuj mashallah Kur m'sheh veq thuj mashallah Vrs (Ghetto Geasy) 100% shqip , shqipe me 2 krena Maimadhinven si Ali Pash Telpelena Na nuk mshefem gjithmon jena knena I madh jom vet gjithmon e vogel skena Kush osht i pari kush o kush o i pari Shume o pazari shume o shume o pazari Harem n'koncert zemer harem n'shpi Krejt shoqet tua zemer une edhe ti E bojm per qefi qysh duhet e qysh dojna Jon ketu do gjana jon ketu do gjana t'rona E bojm cdo dite uuu shit Une Vet jom hit Aha u njersit aha loqka u njersit Harem n'studio zemer harem n'shpi Krejt shoqet tua zemer une edhe ti Sonte jasha neser o jasha Kur m'sheh veq thuj mashallah Ref : Jasha jasha po vjen Pasha Ghetto geasy n'harem me 30 vasha Kur m'sheh veq thuj mashallah Kur m'sheh veq thuj mashallah Vrs (Agon Amiga) Aaaaaa Amiga Ghetto R e baballar Sonte o jasha babastars pashallar Te une paret fluturojn nuk ka pazar Hejterat e kan prej meje ka 1 dollar per zar Sonte ska pune ska tripa ka veq qef 30 loqka n'harem edhe dostat per reth Knaquni krejt sonte i keni prej meje Derdhen shpanjat se na jena afer teje Amiga amiga amiga hajdeni hopa Merri edhe shoqet tua ,krejtve ju qoj hopa Amiga amiga amiga hajdeni hopa Merri edhe shoqet tua ,krejtve ju qoj hopa E du e boj cdo nate , i sakt si sahat Si Buggati ducatti une jom djal dukat Ju vet e that ju ju vet e that As buggati as ducatti (A Amiga ) edhe ma i qart Ref : Jasha jasha po vjen Pasha Ghetto geasy n'harem me 30 vasha Kur m'sheh veq thuj mashallah Kur m'sheh veq thuj mashallah
17 Jun 2014
5597
Share Video

1:13
www.albalol**** Mbretëria Muzikës Shqiptare, Muzik Shqip, Mp3 Shqip, Video Klipe Shqip, Filma Shqip, Albanian Mp3, Albanian Music, Albanian Videos, Albanian Stars, Programe, Lojra, Radio Shqiptare, Melodia Për Mobil
28 Nov 2014
4020
Share Video