Results for: shqiperi Search Results
Family Filter:
1:10
*******www.qeveria.eu/ Per te gjithe e per Asnje!
9 Sep 2009
1172
Share Video

29:25
Ligjerata e parë nga seria Komentimi i librit "Medarixhus-Salikin" të autorit Ibn Kajjim El Xhevzije. Ligjëron: Shejh Muhammed Husejn Jakub ekrem avdiu, bekir halimi, enes goga, mazllam mazllami, jakup hasipi, sadullah bajrami, zekerijah bajrami, shefqet krasniqi, irfan salihu, enes rama, mehdi, albani, kosova, shqip, albanian, shqiperia, shqipni, kosove, uck, kla, stupcat, cima, leci, qumili, adem ramadani, shkurte fejza, shyhrete behluli, prizren, rugova, mitrovica, tetova, adem jashari, peja, prishtina, ferizaj, gjilan, tirana, tirona, humor, komedi, muzik, rap, filma, valle, vajza, potpuri, kange, kenge, kenga, katolik, thyrja e kufirit, shqiptare, ligjerate, debat, ligjerata, islam, xhami, xhamia, hoxhe, hoxhallar, imam, mesxhid, namaz, musliman, hixhab, ilahi, xhenneti, xhehnemi, mesxhid, kosovar, shqiptar, mekke, qabe, hoxha, kosovo, albania, bajram, haxhi, muselem mazllami, , shkup, maqedoni, ferki shala, fal, shqiperi, hixhabi, evropa, mali zi, ulqini, vdekja, biografi, konvertim, kendim, pavarsia, viti i ri, kur'an, drama , arabisht, arabe, nasheeds, movies, anglisht, english, quran , german, maqedonia, bosna, america, canada, arabia , gjermania, zvicrra, austria, shkupi, ferizaji, kacaniku, shkodra , feja islame, kosoves, historia, patriotik, kosovo, gonxhe bojaxhi, nena tereze, mrekulli, arnaut, abdul kader, etnike, kuran, synet, hadith, synnet, durrës, shkodra, kruja, vlora, gjirokastra, korça, saranda, berat, ulqin, xhihad, muxhahid, muxhahedin, albo, albos, bajram, kacanik, unikkatil, iliria, koncert, peje, shqiptaria, shkolla, bloody alboz, gangsta, rapper, pejon, kapeshnica, shqipet, tba, taravi, vushtrri, imam albani, recitim, kuranit, kur'anit, ligjerat, lecture, dove, albislam, ankebut, sure, ajete, falja, namazit, mysliman, muhammed salAllahu alejhi we selem, muhamet, alejhi selam, profet, pejgamber, mjekra, mjekrosh, ilahije, feja, ders, derse, kosov, ibadet, derguari, femra, vdekja, varri, nikab, xhilbab, medina, shqiptarit, allah, all-llah, all-llahu, ekber, akbar, xhenetli, zoti, nje, monoteizëm, ateizëm, krishtërim, krishti, jezusi, islamik, shejtani, dreqi, mashallah, ezon, muhamed, tekbir, studio, shume mire, xhehenem, xhenet, muhammedi, islame, kamera e fshehur, live, derse, shqipetar, pyetje, përgjigje, radio, davet, dawet, drenica, predikim, hadithe, sunet, moter, motra, ramazani, dhulkarnejn ramadani, mazllum, diaspora
10 Nov 2009
866
Share Video

4:51
SKIFTER ETEMI KETHEUNI NE SHQIPERI.wmv
31 Dec 2009
249
Share Video

0:15
Mercedez Benzi me 3 rrota, trecikli, only in Albania, gipsys in a car
6 Sep 2009
729
Share Video

4:21
foto dhe video gjate rrugetimit nga Tirana ne Kukes Bushtric caj Fshati fshat Kala e dodes Buzmadhe Dhe duke ikur ne Burrel
11 Jun 2010
115
Share Video

3:04
Vithkuq Highlands in Southeastern Albania, an alpine area at an elevation of 1400-2300 meters having one of the richest floras in Europe.
19 Dec 2010
112
Share Video

0:15
ngijeni zerin qe ta degjoni ca thote bjordi
14 Aug 2012
4586
Share Video

9:58
8 Nov 2013
9563
Share Video

0:00
kosov vushtrri smrekonica kqiq mitrovica prishtina prizreni peja gjakova unikkatil ferizaj viti shkup shqiperi amerik allah muhame kosov vushtrri smrekonica kqiq mitrovica prishtina prizreni peja gjakova unikkatil ferizaj viti shkup shqiperi amerik allah muhamed...dili (more) (less) Tags: DiLi BMW M3 Turbo VS Ferrari Modena diliunikkatil unikkatil sexy kosovakosov vushtrri smrekonica kqiq mitrovica prishti (more) (less) Tags: KOMANDANTI »»AVs««.3gp pidh nane he bac
21 Dec 2008
2853
Share Video

3:48
imituesi i majkell xheksonit pos ne britani te madhe edhe ne shqiperi-erion ibro
3 Dec 2008
531
Share Video

3:52
Gramsh , Grupi '3 Folk' - Sulovarka , Albanian Folk Music , Folk & Bukuri Gramshiote , Gramsh Shqiperi...
11 Oct 2009
389
Share Video

5:49
FIKS FARE eshte nje emision kritik dhe problemor, I cili nepermjet humorit dhe satires denoncon dukuri negative te jetes sone si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtareve, shkeljen e te drejtave te njeriut, etj. Ky emision eshte njekohesisht edhe argetues ne saje te formatit qe ka, te valleve dhe muzikes qe e shoqerojne nga fillimi deri ne fund. Per here te pare emisioni FIKS FARE nisi transmetimin ne 19 dhjetor 2002. Pregatitjet per realizimin e ketij emisioni kishin filluar shume muaj me pare. Dy drejtuesit e atehershem te emisionit zgjodhen stafin, u zgjodhen dy prezantuesit e emisionit, mes shume konkurrenteve u perzgjodhen edhe dy balerinat e para te FIKS-it. Me pas stafi u pasurua me gazetaret dhe kryeredaktorin e redaksise. FIKS FARE u krijua si nje domosdoshmeri e mungeses se emisioneve te ketij lloji ne mediat tona.Me inisiativen dhe mbeshtetjen e drejtuesve te Televizionit TOP CHANNEL per te kontribuar sadopak ne zgjidhjen e halleve dhe problemeve qe perballon vendi ne kete tranzicion te gjate. FIKSI lindi dhe u be I njohur si nje emision I pandikuar nga politika e dites, nga klanet zyrtare, duke u shnderruar dalengadale ne nje opozite reale ne Shqiperi edhe per shkak te mungeses se opozites se vertete dhe konstruktive ne politiken shqiptare. Perballja me zyrtaret e korruptuar, me premtime qeveritare te parealizuara, me korrupsionin ne te gjitha nivelet e administrates shteterore , me trafikante dhe hajdute shpesh e ashper deri ne dhunen fizike dhe psikologjike qe ushtrohet ndaj gazetareve dhe operatoreve te ketij emisioni. Gjate nje viti ne te gjitha emisionet e tij kritike dhe sensibilizuese "FIKS FARE" arriti te krijonte besimin tek njerezit e thjeshte, te cilet ne te gjitha rastet shohin si te vetmen zgjidhje te problemeve te tyre nderhyrjen e gazetarev te FIKS-it. Ne mjaft raste jane trajtuar histori te shtresave te varfera te popullsise ne shqiperi te cilat jetojne ne mjerim te plote. Per mese nje vit FIKS FARE, tashme ne rolin e opozitarit te vetem ne Shqiperi, ndergjegjesoi ekszekutivin dhe politiken shqiptare. Kjo eshte bere publike mese nje here nga ish-kryeminsitri Ilir Meta, nga politikanet si Skender Gjinushi, Fatos Nano, Sali Berisha, Namik Dokle, Arben Malaj dhe nga qindra letrave te popullit te mberritura ne redaksine e FIKS FARE. Denoncimet dhe faktet e publikuara ne FIKS Fare sherbyen si shtyse per marrjen e masave administrative nga institucionet shteterore. Duke pasur bindjen per vazhdimin e kesaj pune te nisur, per ti sherbyer shtresave ne nevoje, FIKS FARE ka marre persiper te trajtoje me perkushtim ndihmen e mohuar per te gjithe njerezit ne shqiperi , duke u perballur me hallet e perditshme sociale te familjeve.Ky projekt i realizuar nga emisioni FIKS FARE ne televizionin TOP CHANNEL eshte pershendetur disa here ehde nga institucionet nderkombetare qe veprojne ne shqiperi dhe qe kane njohur nga afer relitetin qe shoqeron familjet dhe institucionet shqiptare.
18 Dec 2009
2584
Share Video

5:45
Fall of Communism in Albania. Renia e Komunizmit ne Shqiperi. Renia e bustit te Enver Hoxhes. I don't own the music used in this video. The video is taken from Istituto Luce
3 May 2010
770
Share Video

0:55
Musliman, Turk, Arab, Taliban, Islam, Bajram, Allahu Akber! Humor Kosova Kosove Shqiperi makjato19
10 Sep 2010
166
Share Video

3:57
Fshati Vithkuq, Korce: nje perle e natyres me kisha bizantine, ujera te ftohta, klime te mrekullueshme gjate gjithe vitit (Vithkuqi, Korce, Shqiperi). Village of Vithkuq, Korce in southeastern Albania: a gem of natyre with its Byzantine churches, crystal-clear waters and wonderful climate all year round. Το πανέμορφο γραφικό χωριό Βιθκούκι Κορυτσάς: ένα πραγματικό μαργαριτάρι της φύσης με τις παλαιές βυζαντινές εκκλησίες, τα κρύα νερά και το θαυμάσιο κλίμα όλο το χρόνο.
19 Dec 2010
146
Share Video

0:09
qeni qe flet vetem ne shqiperi(Albania) mund ta gjeni.Ska vend me te papame se shqiperia
7 Dec 2011
6084
Share Video