TechnoLogic 29c - Melih Bayram Dede - TV Net

Added by progress2019 Subscribe 147
Published 8 Mar 2008
280
••• More
Report video
0 0
You have already voted for this video.
Melih Bayram Dede'nin TV Net'te hazırlayıp sunduğu TechnoLogic'in 29. bölümü...

MICROSOFT'TAN YAHOO'YA REK...
Melih Bayram Dede'nin TV Net'te hazırlayıp sunduğu TechnoLogic'in 29. bölümü...

MICROSOFT'TAN YAHOO'YA REKOR TEKLİF

Teknoloji devi Microsoft, küresel rekabette en güçlü rakibi Google'ın önüne geçebilmek amacıyla, internetin en büyük markalarından Yahoo'yu satın almak için harekete geçti. Microsoft, 2007 yılında kârı 751 milyon dolardan 660 milyon dolara gerileyen Yahoo'yu satın almak için 44.6 milyar dolar teklif etti.

TÜRKLER FACEBOOK'U FETHETTİ

İnternet dünyasının en popüler sosyal ağı Facebook'un Türkiye?deki kullanıcı sayısı 1 ay içinde yüzde 466 artarak, büyüme hızıyla bütün dünya ülkelerini geride bıraktı. Dünya üzerinde 62 milyon kişi Facebook'a kilitlenmiş durumda. Yeni ve eski arkadaş bulmak için kullanılan en popüler sosyal ağ olan Facebook'un Türkiye'de 4.2 milyon kullanıcısı var. 24 milyon kullanıcı ile İngiltere, ABD ve Kanada'dan sonra üçüncü sırada yer alıyor.

Hızla yayılan Facebook'un etkileri tahmin edilemez düzeye ulaşmış durumda. Çalışanların iş saatlerini Facebook başında geçirmeye başlamaları, işçi ve işveren arasında büyüyen sorunlardan biri.

GREENPEACE: iPHONE'DA ZEHİR VAR

Çevre örgütü Greenpeace, Apple şirketinin popüler ürünü iPhone'da sağlığa zararlı maddeler kullanıldığı gerekçesiyle ürünün piyasadan çekilmesini istedi. Bağımsız bir İngiliz laboratuarının iPhone'un 18 ayrı iç ve dış parçaları üzerinde Greenpeace için yaptığı testlerin sonucuna göre, cihazın anteninde toksit bileşenler bulunduğu ortaya çıktı.

RÖPORTAJ

Televizyon, uydu alıcısı ve müzik sistemleri üreten Atmaca Grubu, şimdi de Sunny ve Woon markasıyla bilgisayar üretimine başladı. Atmaca Bilgisayar Genel Müdürü Yetkin Şekeroğlu ile bilgisayar sektöründeki hedeflerini konuştuk.

SİTE 1

Qtrax.com, (Ketraks) internet dünyasının yeni yasal online dosya paylaşım hizmeti. Kullanıcılara  izleteceği reklam karşılığında ücretsiz müzik indirmesine izin veren Qtrax.com, reklam gelirlerini müzik şirketleriyle paylaşacağını vaad eden bir site. Yasal paylaşım sitesi Qtrax'tan şarkı indirmek etmek isteyen kullanıcı, öncelikle sitenin yazılımını indirmek zorunda. Kullanıcı şarkı ararken veya indirirken reklam izlemek zorunda. www.qtrax.com

SİTE 2

Sevdiklerinizin adını yıldızlara vererek ona hayat boyu sahip olabileceği en büyük hediyeyi vermek ister misiniz? Yildizal.com, Amerika'da yaklaşık 30 yıldır uygulanan ve şu ana kadar 16 milyon yıldızın isimlendirildiği sistemle, Türkiye'de de yıldızlara adlarını vermek isteyenlere hizmet veriyor. www.yildizal.com

OYUN

Sony tarafından satın alınan Hollandalı oyun üreticisi Guerilla Games'in dünyadışı bir gezegende geçen aksiyon oyunu Killzone 2′nin ilk görüntüleri yayınlandı. Gelin şimdi farklı bir savaş deneyimi yaşayacağımız bu oyuna yakından bakalım!  ANONS

Hayatımızı kolaylaştıran teknoloji evrenindeki yolculuğumuz devam ediyor. Şimdiki durağımız, Bimeks Teknoport.
Bimeks Teknoport Satış Danışmanı Ömer Erkin, bize yeni ürünler hakkında bilgi verecek.

Sony Vaio (Blu-Ray Disc - HD) 3807 YTL
HP iPAQ 514 Voice Messenger 586 Dolar
Macbook Pro 3182 Euro
 

KİTAP

Dijital teknoloji, müziğin üretim sürecini hem araçsal hem de niteliksel olarak değiştirdi. Mehmet Deniz Yürür'ün yazdığı Dijital Müzik adlı kitap, müzikteki değişimi yakalamak isteyenlere ışık tutuyor.

Dijital Müzik
Mehmet Deniz Yürür
Pusula Yayıncılık
280 sayfa, 11 YTL.

KAPANIŞ ANONSU

Sanal âlemdeki rehberiniz TechnoLogic'ten şimdilik bu kadar. TechnoLogic'in bugüne kadar yayınlanan bölümlerini www.techno-logic.tv adresinden izleyebilirsiniz. Programımızla ilgili görüş ve önerilerinizi info@techno-logic.tv adresine bekliyoruz. Bilgisayar ve internet dünyasındaki yeni gelişmelerle, tekrar buluşmak üzere!

KAPANIŞ JENERİĞİ

Hazırlayan-Sunan: Melih Bayram Dede
Yönetmen: Gülay Gümüş
Kurgu: Kerem Oğan
Kamera: Osman Sol
Grafik: Mustafa Şen-Ulaş Işık
Sanat Yönetmeni: Muharrem Tuğrul
TV NET 2008
Sponsor: Lotto  
			
Show moreShow less
Report this video as: