Nihat Genç'ten Tayyip Erdoğan'a 7 Yıldızlı Sert Eleştiri!

4,481 views

Uploaded on August 27, 2006 by redratear

Nihat Genç, Skyturk'te 25 Ağustos akşamı yayınlanan konuşmasında Başbakan Erdoğan'ın 7 yıldızlı oteldeki tatilinden hareketle sağ-İslamcı siyasete ve medyaya çok sert eleştiriler yöneltti. Zenginliği eleştiremediğini söylediği İslamcı medya da, Genç'in ağır eleştirilerinden büyük aldı. Genç, Yeni Şafak'ı, Zaman'ı, Vakit'i yerden yere vurdu. Paylaşmayı, bölüşmeyi değil; holdingleşmeyi, kâra geçmeyi öne çıkardıklarını söyledi.

Nihat Genç, Başbakan'a da seslendi ve "Bu yoksulluğun yaşandığı ülkede, yurtlarda yoksul, iğfale açık çocukların olduğu bu ülkede 7 yıldızlı otelde kalanın dininden, Allah'ından şüphe ederim" dedi.

Türkiye'nin zenginliği eleştirecek, zenginliği bölüşmeyi hedefleyecek muhafazakar gençleri, partileri beklediğini söyleyen Genç, bu düşünceye örnek olarak da İranlı fikir adamı Ali Şeriati'yi gösterdi. Genç, sağ siyasetçilere de Nizam ül Mülk'ü okumalarını salık verdi.

Nihat Genç, Türkiye'nin geleceğinde kalbi "sağlam" kalanların belirleyici olacağını vurguladı ve "Bilim adamları, gazeteciler, aklını kullananlar demiyorum, çünkü kafa da satın alınablir. Kalbi sağlam kalanlar, vicdanı saplam kalanlar belirleyici olacak" dedi.

İşte, 25 dakikalık uzun değerlendirmenin 3 bölüm halindeki video kaydı!

Tags:
Ali, Erdogan, Erdoğan, Genc, Genç, Nihat, Rixos, Safak, Tayyip, Turkey, Türkiye, Yeni, Zaman, şafak, şeriati, News & Events
Comments on Nihat Genç'ten Tayyip Erdoğan'a 7 Yıldızlı Sert Eleştiri!

RECOMMENDED CHANNELS