נזהרים במוסכים: כך תזהו מוסך מוסמך

Metacafe Affiliate U
Added by IGAAutoTV
Published 2 Apr 2012
14
••• More
Report video
0 0
You have already voted for this video.

	
איגוד המוסכים בישראל יצא במסע הסברה חדש שיסייע לבעלי רכב בזיהוי "מוסכים מוסמכים" באמצעות סמל "הפלוס הירוק". הסמל, התלוי בכניסה למוסך, מהווה מעין "תו תקן" של איכות והגינות ומבדל את המוסכים המוסמכים מאלו שאינם חוקיים או שאינם חתומים על אמנת השירות ומחויבים לקוד האתי של תיקוני הרכב. מסע ההסברה ממליץ לציבור הנהגים לבחור במוסכים אלו בלבד, ומפרט אודות היתרונות הגלומים בכך, תחת הסיסמה: "הפלוס הירוק-הדרך לזהות מוסך מוסמך". 

על פי ההערכות האחרונות כ-2,500 חאפרים, ללא רישיון או הסמכה מתאימה, עוסקים במתן שירותי תיקון וטיפול לרכב. מסביר רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים: "המוסכים שקיבלו על עצמם אמות מידה ברורות למקצועיות ואמינות, מעוניינים לבדל עצמם מעמיתיהם אשר אינם מחויבים להן. לאור תנאי השוק, ריבוי ה'חאפרים' בתחום ואוזלת היד באכיפה, סמל הפלוס הירוק יאפשר לכל בעל רכב לזהות בקלות מוסכים מוסמכים ולקבל כתובת אמיתית לטיפול מהיר ויעיל בבעיות העלולות להתעורר. זהו עוד צעד המדגיש את מחויבותנו לשיפור השירות במוסכים ויקל עלינו להקיא מקרבנו נותני שרות שאינם פועלים על פי החוק וביושר מלא". 

נותני שירות שלא יעמדו באמות המידה החדשות עלולים להיתבע על ידי בעלי רכב ולהישפט בפני ועדת משמעת ואתיקה, היכולה לפסוק קנסות, השעיות, סילוק המוסך מאיגוד המוסכים ואף הגשת תלונות למשרד התחבורה. את הקוד המלא וכן אופן הגשת תלונות ניתן למצוא באתר האינטרנט של איגוד המוסכים בישראל. 

ומה אומרים בעלי רכב על היוזמה החדשה? ערוץ הרכב יצא לבדוק. 

(גדי בר-ציון, ערוץ הרכב, 25.12.2008)

*** ערוץ הרכב IGAAutoTV ***
Categories: Wheels & Wings
Show moreShow less
Report this video as:
Add comment comments
You are not allowed to add comments