Gold AG - Gjithmon I Gjall Enver Zymberi

Metacafe Affiliate U
Added by GoldAGchannel
Published 27 Oct 2011
4 118
••• More
Report video
0 0
You have already voted for this video.

	
Faqja ime zyrtare ne Facebook https://www.facebook.com/GoldAGzyrtare
Te drejtat autoriale mbrohen nga OnAir Music
http://www.facebook.com/OnAirMusic

Të drejtat mbrohen nga OnAir Music  contact: http://www.facebook.com/OnAirMusic
Këngë kushtuar heroit Enver Zymberi i cili humbi jeten gjat nje aksioni për të vën ligj ne veriun e Kosoves.Teksti i kenges (lyrics - Albanian):

(verse 1)
Po ta la nje amanet, oj Kosovë, toka jem
Nuk më dhimbet kjo jetë, për me rujt atdheun tem
S'keni pse bani çudi, ata shkije janë apet
Po vijë për ty o veri, se ENVERI nuk t'len vet


E di që fëmijëve t'mi, ju kalon jeta me mall
Banu t'fort ju past babi, se tan jetën jam i gjall
Shum si unë po i takoj, n'këtë botë që po jetoj
Mos e shkel nderin tonë, se gjaku jonë do t'ju mallkoj


Mbaje BESEN E SHQIPTARIT, duaje me zemër atë vlla
Ruani kufijtë e KOSOVËS, deri kur t'shkon i mbrami shka
Mos më çani o shokë, edhe pse e keni vështirë
Me ra për LIRI TË KOSOVËS, koka vdeka ma mirë


E kam ëndërru këtë ditë, qysh n'moshen e fëmijërisë
Ruaje vlla pushkën tem, që ja kthej plumbin serbisë
Atë çka e deshta n'jetë, më në fund e shijova
Le ta din çdo bir shkine, e jona asht KOSOVA

(REf. x1)
Qenka vështirë lamtumirën ta them
Gjithmonë i gjall për ty do të jem
Nuk e duroj dot regjimin e huaj
Të lutem vëlla, AMANETIN MA RUAJ.

(verse 2)
Ti vazhdoje luftën vëlla, ndale tmerrin e barbarit
Prite oj serbi e gjorë, tash zemërimin e SHQIPTARIT
Ku është rroja shekullore, kam një babë dhe një nanë
Deri në ditën e kiametit, flitet SHQIPJA në katër anët

Vdesim qysh na ka hije, s'ka armik që na tremb
MITROVICË GJAKU JEM, TI JE KANË DEM BABA DEM
Janë KOSOVA e SHQIPNIA, një brez me dy alltia
Sikur unë janë te tanë, krejt Dubovci e Vushtrria


S'e koriti këtë atdhe, se jam një birë shqiptari
Po ta la amanet, lerma NJË FLAMUR TE VARRI !
Le të valon KUQ E ZI, nëpër male, nëpër vreshta
Le të valon afër meje, njësoj se qysh e deshta


Vdekja jem le t'përcjellet mesazh i krejt botës
Le ta din që shqiptaria, hala sherr i sheh europes!
Po mbar bota le ta din se kjo është toka e SHQIPTARIT
S'di mu ndal pa i shti n'dhe, këta QENT E CAR LLAZARIT

(REf. x3)
Qenka vështirë lamtumirën ta them
Gjithmonë i gjall për ty do të jem
Nuk e duroj dot regjimin e huaj
Të lutem vëlla, AMANETIN MA RUAJ !
Categories: Entertainment
Show moreShow less
Report this video as: