Mnogu Merak Imam Babo - Macedonian Song

Metacafe Affiliate U
Added by Metacafe Affiliate U Subscribe 1 001
Published 3 Apr 2012
1 082
••• More
Report video
0 0
You have already voted for this video.
Macedonian Folklore Song!

Виданка Георгиева (Vidanka Georgieva) е родена на 14.02.1948 во Скопје.
Професио...
Macedonian Folklore Song!

Виданка Георгиева (Vidanka Georgieva) е родена на 14.02.1948 во Скопје.
Професионално се занимава со музика од 1966 година.
18 пати одржала концерти во Америка, 12 пати во Австралија и многу концерти во европските земји.
Има издадено 13 албуми како и 3 видеоалбуми.
Популарна е со изведувањето како на македонски авторски песни, така и на македонски стари народни песни.
Categories: Music & Dance
Show moreShow less
Report this video as: