Kosovare Xhoni - Ku Je Ti (New Song 2011)

By: KosovareMusic

389 views

Uploaded on January 04, 2011 by KosovareMusic Powered by YouTube

Mp3 Download www.speedyshare.com/files/26052096/Kosovare_Xhoni_-_Ku_je_ti.mp3
Pjesa 1

Dashurin e vyshke si një gjethe
Un te kërkoj por nuk edi ku mbete
Dhe zogjet kthehen me ngrohtesi ne këte pranverë
A thu a vjen, ti ndonjeher

Kjo nat pafund nuk edi ku po me qon
Mendoj tek ti eti je me tjeterkon
Mendoj te kaluaren por ti nuk e kupton
Kënd e lendon asnjihere nuk e kujton

Ne rrugën tënde s'ka më kthim
Nuk ka zbrastir më ne shpirtin tim
I dhash te gjitha qe t'jam me ty
Lot nuk u ndalen nga syt e mi

Ref:

Larg dores qe te prek larg syrit qe shikon
Te thërras me zë te lart por askush nuk me degjon
athua ku je ti ku u tret kjo dashuri
Ku je ti, ku je ti
(x2)

Pjesa 2

Akrepat ndalen per nje moment mbetesh iluzion
Ne këte qast fatin tim dikush e gzon
Une e vetmuar mbyllem thell ne errësir
Shpresa më mban për një dit të mirë

Kujt ja fale syt qe dikur mi fale mua
Fjalet qe ti mi thoje tjetres tash i thu te dua
Kë perqafon e kujt doren ja shtrengon
Thërras me zë por askush nuk më degjon

Ref:

Larg dores qe te prek larg syrit qe shikon
Te thërras me zë te lart por askush nuk me degjon
Athua ku je ti ku u tret kjo dashuri
Ku je ti, ku je ti
(x4)
lyrics by: Maksi Beats

Tags:
Kosovare Haxha Bye Bye, Kosovare Xhoni Bye Bye, Kosovare Haxha Fundjava, Kosovare Xhoni Fundjava, Kosovare Xhoni Eyo Eyo, Kosovare Haxha Te Kam Kerkuar, Maksi Te Kam Kerkuar, Etna On Top, Maksi Femer Shqiptare, Music & Dance
Comments on Kosovare Xhoni - Ku Je Ti (New Song 2011)

RECOMMENDED CHANNELS