Sami Kallmi - Si Borebardha Ne Perralle

Metacafe Affiliate U
Added by Metacafe Affiliate U Subscribe 999
Published 14 Apr 2011
2 948
••• More
Report video
0 0
You have already voted for this video.
Foto Albania.

Lyrics:

Porsi borebardha ne perralle 
Nusja po me duket 
E bukur duket si nje zan 
Ah sa sh...
Foto Albania.

Lyrics:

Porsi borebardha ne perralle 
Nusja po me duket 
E bukur duket si nje zan 
Ah sa shpejt u rrite 

Te rriti nena me babane 
Si shqiponj e malit 
Na erdhen krushqit per te mar 
Jepja doren djalit 

Hajde vajz e bukur 
Me nazet e tua merre vallen shtruar 
Nga shoqet e tua je si lule bore 
Zemren sec ma more 

Nje tuf me lule mban ne dor 
Mbreteresha jone 
Me embelsi dhe krenari 
bukur nuserone 

Te rriti nena me babane 
Si shqiponj e malit 
Na erdhen krushqit per te mar 
Jepja doren djalit 

Hajde vajz e bukur 
Me nazet e tua merre vallen shtruar 
Nga shoqet e tua je si lule bore 
Zemren sec ma more 
.......... 
Hajde vajz e bukur 
Me nazet e tua merre vallen shtruar 
Nga shoqet e tua je si lule bore 
Zemren sec ma more
Categories: Music & Dance
Show moreShow less
Report this video as: