Results for: kİtap Search Results
Family Filter:
0:50
bu kitap çok konuşulacak
8 Mar 2008
27159
Share Video

6:07
Sayın Adnan Oktar'ın kitap fuarını ve maddenin gerçeğini (hayal vehim) Kanal Avrupa ile yaptığı röportajda anlatıyor. www.HarunYahya**** - www.HarunYahya.tv
1 Nov 2008
335
Share Video

2:04
Dosya dediğimiz şey bu kadar kalın olmaz... Bu kadar kalın bir dosya, olsa olsa kitap olur. Pazartesi sendromuna birebir gelecek bir kitap önerimiz var: "Fantastik Türk Sineması". Her sinema meraklısının kütüphanesinde; kütüphanesi yoksa film arşivinin bir kenarında bulundurması gereken bir kitap.
20 Nov 2008
290
Share Video

5:19
İZEYAP Kocaeli 1. Kitap Fuarı’nda İZEYAP Kocaeli 1. Kitap Fuarı’nda diğer STÖ’ler gibi bir sergi açarak, faaliyetleri ile ilgili Kocelileri Bilgilendirdi. İZEYAP sergisini daha çok öğretmenler ziyaret etti. Öğretmenlere sergide yer alan ve depremi anlatan tarihsel dökümantasyon üzerinden İzmit ile ilgili bilgi verildi. M.S.358’de gerçekleşen depremle başlayarak, İzmit tarihi ile ilgili bilgi verildiğini belirten İZEYAP Başkanı Ahmet Akgüner, Öğretmenlerle mesafe aldıklarını belirtti. Daha çok öğretmenlerle iletişim kurulduğunu belirten İZEYAP Başkanı Ahmet Akgüner, fuarın 2. gününde genel olarak insanların ilgisizliğinden şikayetçi idi. ÇEKÜL’ün genel yayın ve dergilerinin yanı sıra, ÇEKÜL Başkanı Metin Sözen’e ait kitaplar İZEYAP sergisinde yer aldı. ÇEKÜL’ün ‘Yerel Kimlik’ aylık yayını ve Kocaeli semineri ile ilgili olan dergi sergide yer aldı. SEKA konusunda Kocaeli Büyükşehir tarafından çalışma başlatıldığını ve ilk defa İZEYEP olarak çağırıldıklarını belirten İZEYAP Başkanı Ahmet Akgüner, Sivil Toplum Örgütlerinin katılımının sadece demookrasi anlamında değerlendirilmemesi gerektiğini ve bu yolla fikirsel anlamda çok büyük katkı sağlamanın mümkün olduğıunu söyledi. Yaratıcılık yönü ile de bu katılım sonrasında çok iyi fikirlerin ortaya çıkacağını belirtti. İZEYEP eski evleri yaşatme projesi ve İzmit Tarih Koridoru üzerinde panolu açıklamalar sergide yer aldı. Tarih koridoru, ÇEKÜL Vakfı, İstanbul Mimarlar Odası ve ve Yıldız Üniversitesinin iki yıllık bir projesi olarak ortaya çıkmıştır. Bir kroki harita üzerinde açıklanabilmektedir. Fuara katılan insanların en çok ilgisini çeken panolardan biri olarak, ‘’3000 yıldır yaşayan İzmit’’, Hakan Atmaca’nın bir projesi olarak fuarda yer aldı. Ahmet Akgüner bu çalışması nedeni ile Hakan Atmaca’ya bir kez daha teşekkkür etti. Fuarda şu anda yanmış durumda olan Sırrı Paşa Konağının rölyef projesi de tanıtıldı. Sırrı Paşa Konağ şua anda tamamen yanmış durumda bulunuyor. Ancak, 1986 yılında rölyef projesi tamamalanarak, kamulaştırılması tamamlandı.
2 Jun 2009
727
Share Video

3:02
Şu anda Kocaeli 1. Kitap Fuarında bulunuyoruz. Bu kitap fuarının yapılabilmsi için Sivil Toplum Örgütleri olarak Valiliğe dilekçe ile başvurduk. Onlarda bizlere bu girişimlerimizin ardından bugün bu reyonları sağlamış oldular. Bu reyonlar içerisinde biz, 1999 depreminden bugüne kadar, yabancı ve yerli dostlarımızla beraber, gerçekleştirdiğimiz güzel çalışmaları sergiliyoruz. Elimizden geldiği kadar, tarihi, doğası, sporu ve hemen her konu ile anlatmaya çalışıyoruz. Bu resimlerin sonucunda, insanımıza 1999 depremini anımsatmak değil, unutmaması için elimizden geleni yapıp, var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Burada görmüş olduğunuz resimlerde de Japonlarla işbirliği içinde gerçekleştirdiğimiz çalışmaları sergiliyoruz. Nur içinde yatsın, Kuthachi Bey’i rahmetle anıyoruz, onu unutmayacağız. Japon dostlarımıza bize verdikleri yardımlardan dolayı teşekkür ediyoruz. Bunun sonunda da Derince’de yaptırmış olduğumuz, Kuthachi Kültür yerinin, iki dönemdir yanlış kullanıldığını görüyoruz. Bununla ilgili, adli makamlarda gerekli girişimlerimiz devam ediyor. Japon Büyükelçisi ve Japon – Türk Dostluk Vakfı da bizim yanımızda yer alıyor. 17 Ağustos’ta Kobe valisini, Kobe Belediye Başkanını ve diğer sivil toplum örgütlerini davet ettik. Burada müşterek güzel çalışmalara, çocuklar üzerinde ve ayrıca sanayi dalında olan çalışmalarımızı, Büyükşehir’e ve Sanayi Odası’na verdik. Neticelerini yaşadığımız yere, çevresi ile doğasıyla her konu ile işlemiş durumdayız. Biz Sayın Kocaeli halkından bizlere bu konuda destek olmalarını diliyoruz. Bir daha Allah o günleri yaşatmasın diyoruz. Bu amaçla da bu gördüğünüz çalışmaları yaptık. Kocaeli’yi anlatabildiğimiz kadar anlatmaya çalışıyoruz. Türkiye genelinde de bu konuyu sıcak tutarak, Türkiye’nin transit bir ülke olmadığını, kültürü ile tarihi ile, her konuda işliyoruz. Biz burada yaşıyoruz. Çocuklarımız da bunları izliyor. Gelecek nesillere iyi bir şeyler bırakmak istiyoruz.
8 Jun 2009
662
Share Video

1:06
Bana Kitap al
30 Jun 2009
529
Share Video

3:30
Kitap ve Sarki - Erhan Derici . eski denizli fotoğrafları ile duzenlenmiş harika bir klip. şarkıda çok güzel. tavsiye ederim. PILIPIRTI grubuna ait. klipte şarkıdaki aşk teması güzel işlenmiş
13 Sep 2009
254
Share Video

14:22
Hayrünnisa Gül himayesinde gerçekleştirilen “Konuşan Kitap Şenliği”nin ilk etkinliği 21 Haziran 2008’de İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen törenle başladı.
12 Oct 2009
288
Share Video

1:45
BAB-I ALİ KİTAP İMZA GÜNLERİ
7 Mar 2010
304
Share Video

3:02
EMİN ANTER İÇİN KİTAP YAZDI
25 Mar 2010
243
Share Video

0:45
Avrupada darwinizmin cokusu; Avrupali kutuphanecileri saskina ceviren kitap yaratilis atlasi
15 Oct 2010
199
Share Video

1:16
Yeni Çıkan Kitap
16 Mar 2012
172
Share Video

0:33
Maxkitap ile kitap siparişi ver kitap satın al kapıda ödeme yap ! *******www.maxkitap****
31 Dec 2012
172
Share Video

4:00
Bodrum Kent TV
14 Jun 2008
211
Share Video

1:12
Bodrum Kent TV
13 Jul 2008
155
Share Video

1:31
www.KitapEhli**** - www.HepimizKardesiz**** - www.Mehdiyet****
21 Jul 2010
198
Share Video